Hallo sleutelaars,
Even wat theorie:
Korte uitlaat (geen demping) - uitlaat heeft geen invloed op motorkarakter
Lange uitlaat (demping) - koppel (trekkracht) bij lagere toerentallen neemt toe, maar eindvermogen bij hoge toerentallen neemt af!
De Exup-klep dient als eerste om de demping te vergroten en dus ook het koppel bij lage toerentallen (tot 2500 rpm) te verhogen.
De exup-klep sluit namelijk bij lage toerentallen (en dient zo als een tweetraps uitlaatklep) zodat de druk van de uitlaatgassen langer op je zuiger behouden blijft en hierdoor je koppel toe neemt.
Nadeel is echter; het slechter aanspreken (gasreactie) van je motor.
Als je de Exup-klep nu open zet is het enige wat je bereikt een
lager koppel bij lage toerentallen! :wink:
Bij een Stage2 (heeft geen Exup-klep meer) hebben ze dit verbeterd door
de brandstof inspuiting en de ontsteking aan te passen (ECU2)!!!En omdat een Stage2 uitlaat een grotere diameter heeft en minder demping, kan het maximum toerental en het eindvermogen ook toenemen!

De tweede reden waarom de exup-klep wordt geplaatst is namelijk om de motor aan de emissie eisen te laten voldoen. (CO en geluid)
En dit is dan ook de reden dat een MT01 met Stage2 wel tien keer beter rijdt maar niet goed gekeurd is voor op de weg. :lol: :lol: :lol:
Groetjes Big Smile
